Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Klecové nástavby - Gerbilária (pískomilária)

Gerbilárium =  akvárium s klecovou nástavbou, kombinace klece a akva současně

Proč akvárium nebo gerbilárium?

  1. Odpovídá potřebám zvířete hrabat, stavět si hnizdo, norovat a chodbičkovat, odpadá nepořádek kolem klece, chráněno před průvanem, dá se rozdělit na jednotlivé obytné části.
  2. Lepší i rychlejší údržba, mnohem méně častá navíc (poskytuje vám i značnou rezervu v období dovolené)
  3. Méně zapáchá (lze do nich dát větší vrstvu podestýlky - nevýjde vás to dráž - pískomilové si ji mohou sami nadělat, dáteli jim k tomu materiál), wc nečpí nikam do místnosti
  4. v období dovolené je v případě gerbilárií kam umístit zásobu jídla a vody (z podomácku vyrobených gerbilárií, jde ke kleci opět připevnit spodek a s klecí i na čas odcestovat)
  5. odpadá hluk z kousání mříží, hrabání a dupání do plastů (zvuky z kolečka z pater lze vždy za pomocí dřevěných proložek eliminovat na nulu)
  6. U gerbilárií lze využívat jak norování v akváriu, tak zavěšovací pelíšky a hračky či napájení do klece, můžete zde umístit i roury na prolézání či dokoupit různé patrové žebříky a nemusíte tak nic vyrábět sami - koukněte se do sekce Co budu potřebovat? najdete zde typy na průlezky dostupné na českém trhu.
  7. Odpadá dokupování plastového dna klece, které pískomilové často zničí
  8. Pískomilové se rádi vracejí do ubikace, pokud se v ní cítí dobře a poskytuje jim vše co potřebují, její vhodnou volbou napomáháte tak ochočování - klidné nestresované k vám ráno příjde i na povel
 
Pěkná klec na předělání na Gerbilárium
 
 
 

Postupně rozšiřované

 
Jedna inspirace a návod jak udělat terárium pro křečíky (pro pískomily je třeba větších rozměrů)
 

Klec vyrobená podoma na potkany, pro pískomily je třeba použít vyšší spodní box

 

 

TOPlist
aktualizováno: 23.08.2018 20:07:07